Červenec 2010

Tajemný Křišťál - 6. část

29. července 2010 v 13:42 | Shannon |  ♥ Kniha ♥
Přišla jsem domů uvařila jsem si čaj a sedla si na gauč.
Myslela jsem na Křišťála, ale dneska se neukázal. Když jsem dopila čaj přišla za mnou mamka. ,,Sandro, kdes byla tak dlouho? A proč chodíš tak pozdě večer z domu?" ,,No je to takové zamotané. Jsem ráda když jsem sama, mám ráda noc. Je takový klid, je slyšet cvrkání cvrčků a je vidět zářící měsíc." ,,Vím jaké to je, když jsem byla malá umřel mi pes a taky jsem večer někam chodila." Mamka se na mě usmála a dala ruku na tu moji. Já jsem položila hrníček a přitiskla jsem se k mamce. ,,Ale za týden máš narozeniny, to tě přejde."
Když máma odešla přiběhla jsem k oknu a koukla jsem se ven. Po půl hodině čekání jsem se šla obléknout do pyžama a šla si lehnou do postele.
Na místě kde jsem byla se něco rozzářilo, ale já si toho nevšímala a říkala si, že už s tím dám pokoj. Pořád na něj myslím a budu myslet. Konečně jsem usla, světlo se proměnilo v černé nebe a zvířata ztichla.
Ale pořád jsem slyšela dunění z venku.
Ráno, vzbuzená s červenýma očima a s rozcuchanými vlasy jsem se nemohla dočkat narozenin, které budou až za šest dní.
Šla jsem do koupelny si pročistit ospalé a oteklé oči a vyčistit si zuby. Seskákala jsem ze schodů dolů a šla se nasnídat. Když jsem vypila kakao a snědla rohlík šla jsem se nahoru převléct do kraťasů a tílka, dneska jsem si měla vzít plavky s sebou do stáje.
Vyšla jsem z domu a zamířila ke stájím.
Vkročila jsem do stáje a čekaly mě boxy na vyčištění.
Když jsem vyčistila boxy, čekala nás projížďka přes pole. Moc jsem se těšila, a šla jsem osedlat Faraona a Beauty. Přivedla jsem je před stáj a nasedla si na Faraona. Čekala tam Sara, Max a jiní přátelé ze stáje. Za tu dřinu ve stáji jsme si zasloužili hodinu a půl projížďky.
Když všichni naskočili na koně vyrazili jsme na pole, u kterého bylo poblíž jezírko.
Všichni se dali dohromady a projížděli jsme se v mírném větru.
Koně byli trochu unavení tak jsme je nechali se napást a my jsme šli k vodě, já si sedla na okraj a namáčela si nohy do vlažné vody. Když jsme byli v plavkách všichni skočili do vody a blbli. Já si došla pro Faraona a nasedla si na něj, tentokrát mě mamka nechala jezdit bez sedla. Chytla jsem Faraona za hřívu a šla s ním do vody, když mě všichni uviděli, hned si všichni běželi pro koně. Když měl Faraon vodu až po hrudník tak jsem si dala ruku do vody a trochu se smočila. Mlčky za mnou přijel Max a začal po mě stříkat vodu. Já jsem se otočila a prsklo mi to do obličeje, setřela jsem si vodu z očí a začala šplouchat na Maxe, pak se připojila i Sara. Najednou jsem ztratila rovnováhu a spadla do vody, když jsem se vynořila šplouchla jsem na Maxe a zasmála jsem se. Podplavala jsem Kometu a popadla Maxe za nohu.
Ten spadl do vody a když se vynořil začal na mě zase stříkat vodu. Já jsem nasedla na Faraona a plavala s ním ke břehu, Sara plavala hned za mnou a Max se tam trochu zdržel.
Když už jsme byly skoro u břehu něco mě chytlo za nohu a já začala řvát. ,,Aa!!? Co to je??"
Spadla jsem do vody, ale Sara mě chytla za ruku. Když jsem zjistila, že to byl Max tak mě to docela trefilo. ,,Vylekal jsi mě!" ,,To jsem právě chtěl." Podívali jsme se na sebe a usmáli, Max se ke mně přiblížil a já přesně věděla co mám udělat. "Šplouch" Strčila jsem do něj a spadl do vody. Začaly jsme se ze Sarou smát až jsme se za břicho popadaly. Vyvedla jsem Faraona z vody ven a já se šla obalit do osušky. Už začala být trochu zima tak jsme si na sebe dali oblečení a jeli jsme ke stáji, tam jsme odsedlali koně a vrátili jsme je do boxů.
Dala jsem Faraonovi vodu a seno a pak jsem ho osprchovala od špinavé vody.
Když jsem dokončila svoji práci ve stáji šla jsem domů se umýt.
Po koupeli jsem se šla navečeřet a pak šla spát, v posteli jsem vzpomínala na dnešní den jaká byla sranda. Díky těmto blbostem se mi už chtělo spát, tak jsem si řekla,
že na tento den nikdy nezapomenu.

new dess

29. července 2010 v 11:34 | Shannon |  .: Moje kecy :.
takže po nějaké době si někdo konečně obědnal dess a můžete ho najít na mém zkušebním blogu → http://teplokrevnik-shaga.blog.cz/ ← :) ještě oznámím, že dess je hotov a může si ho nastavit... zatím pp a des nekopčete!!

klikačka pro nase-zažitky

27. července 2010 v 9:01 | Shannon

tady je klikačka. doufám, že se ti líbí ↑ :)

a fotky z prahy budou později, nevím kdy to mamka stáhne

Tak už jsem tu

26. července 2010 v 11:31 | Shannon |  .: Moje kecy :.
až stáhnu fotky tak tady dám ty nejhezčí! :) jak jsem říkala pokusím se oběhnout ale později, slíbila jsem mamce že jí něco nakreslím a nevím jak dlouho to bude trvat cca přes hodinu :D... tak zatím pá!

V Praze

23. července 2010 v 8:29 | Shannon |  .: Moje kecy :.
Jedu na tři dny do prahy takže nebudu moct obíhat, moc se omlouvám ale v něděli se vrátím a budu se snažit běhnout a dát tu ňáký nový fotky... tak pá :*

Diplomek pro MarciArab :)

21. července 2010 v 10:22 | Shannon |  .: Moje kecy :.
diplom pro marciarab za spřátelení
doufám, že se líbí :) ↑

Březí klisna - porod

19. července 2010 v 15:46 | Shannon |  .: Péče o koně :.

Známky blížícího se porodu:

- na vemínku se objevují malé kuličky mleziva
- porodní bolesti
- klisna zneklidní
- klisna se potí
- často chodí kolem dokola
- kouše se do boků

Porod

Tělíčko hříběte obaluje plodový obal ve kterém je voda. Ten se objevu nejdříve. Nejdříve se objeví přední kopýtka a hned po nich hlavička. Jakmile jsou venku vše je potom už rychlé. Po poródu odchází z těla klisny i plodové lůžko. Je dobré aby porodu přihlížela nějaká osoba (stačí jedna klisna by bylo z více osob nervozní), není však potřeba aby vždy zasahovala (mohlo by to porod jen spomalit. Klisna většinou zvládne porodit sama.  Nastanou-li nějaké komplikace (neodchází lůžko atd.) je nutné zavolat veterináře !
PS: Nelekněte se pokud klisna začne po porodu lůžko (placentu) požírat. Obsahuje pro ni spoustu vitamínů.

Kopíruj jen se zdrojem!


Hodnocení zápisu Affs

18. července 2010 v 17:49 | Shannon |  .:Zápisy a třízení SB:.

Tak tady mám Affska, která se zapsala a nakonec zapíšu ty, které se sem nezapsaly... :(

Zapsali se:

Horzeszka
Trombisek
Vikuňa
Yeafya
kata
Terýýýsek
Foto-grafik
super-pejsanci
Peťula
Nica♥Beautiful Horse
Horsie
milinqa
Shagya
♥T♥E♥R♥R♥Y♥
mishule
Aaaa
_H-o-r-s-i-k_
avril-domda
dzungarsti-krecici
LucinkÁá
VERÍSEK

Nezapsali se :( :
kacka-kopecka
karmen
haňulí
anfelika, kathuska a elisabeth
maketka

a tyto blogy jsou buť nové nebo mají pozastaveno, takže zůstávají:
marci-arab
alwee

a to je vše. jestly jsem něco spletla tak mi dejte vědět! :)


zpět...

18. července 2010 v 14:58 | Shannon
takže jsem zpátky z tábora a mám sebou jen pár foteček takže je tu dám až je stáhnu. na táboře jsem si našla nové káošky a jedna z nich má taky blog... :) známe se po internetu a my o tom vůbec nevíme. :D je to marciarab... blog → tady a obědnala jsem si u ní animačku. má ji už na blogu a moc je sí povedla a moc se mi líbí! :) ↓

Photoshooty-46

11. července 2010 v 17:00 | Shannon |  .: Photoshooty :.

Přednastaveno!

Odjezd

11. července 2010 v 9:02 | Shannon |  .: Moje kecy :.
Takže, odpoledne vyjíždíme na tábor a já se moc těším. Určitě tam bude sranda a s mojí ségrou je totiž sranda až na měsíc! :) Jak už jsem říkala, nafotím ňáké fotky a po návratu je dám tady. A ještě jednou připomínám, že zápis Affs končí 14.7. takže se rychle zapište! V přednastavených článcích budou shooty, procházka s Bonne atd...
A je 9 hodin! což je fajn, protože přijde babička se strejdou, takže se těším! :) Tak zatím ahojký.. :* A příští článek je přednastavený s photoshooty! :)

Jedu na týden pryč...

9. července 2010 v 19:11 | Shannon |  .: Moje kecy :.
Od 11. - 18. července jedu na tábor ke koníkům, což znamená tutu neděli až do příští neděle... Byla bych opravdu ráda, kdyby si mě Affska♥ nesmazala když nebudu týden obíhat. :( Budou tu i přednastavený články a zápis Affs bude ukončený 14. 7.!!! v mottu pod záhlavím máte odkaz kde se můžete zapsat. ;) Ale opravdu až do 14.! když se tam zapíše někdo o den pozdeji tak to neplatí!! UPOZORŇUJU! Až do daného dne.
jinak si na tábor vemu fotoaparát abych mohla fotoaparátovat.. :P a vyfotím vám pár foteček. foťák jsem dostala na vánoce takže je ještě cool. :)
zápis vyhodnotím až 18. nebo 19.!
pozor, přednastavený články! :) a až od neděle... papí! :*

Zážitek - Obchod

8. července 2010 v 12:43 | Shannon |  .: Zážitky :.
Kolem desáté hodiny jsem šla s babičkou do obchodu a abych tu ulehčila přejdu k jogurtům... Mám ráda sladkou rýža a měli tam nové výrobky a zlevněný ceny, takže jsem si jednu vzala. mno, pak jsme brali něco na pití, vzali jsme jablkový džus (ten prostě miluju :P). Nastoupily jsme k pokladně. já jsem babičce podávala nákup. podala jsem jí džus. babička ho položila na pas a zničeho nic spadl na zem ne? já myslela, že mě trefí... no, schytala to babička, že? :D chudáček... no nic přijela tam uklizečka a vytřela to ne... PROČ ZROVNA MY? :D xD mno, nic. :P pak jsme šly ještě do večerky koupit nový džus. přišly jsme domů a bybička zjistila, že tam má ještě jeden otevřený, ne........ :D to byl výbuch smíchu normálně. ale jinač sranda no.

Příště tu dám návod do hry The Sims 2! určitě to má většina z Vás a já vím, že ti kteří chodí na můj blog mají rádi koně... a já jsem zjistila, že v The Sims 2 můžete mít koně!! klidně i v různých barvách! :) ryzák hnědák bělouš mourek...... atd.: Prostě spousty barev! :) takže se můžete těšit! :)

Photoshooty-45

8. července 2010 v 9:44 | Shannon |  .: Photoshooty :.


Zápis Affs!

6. července 2010 v 21:10 | Shannon |  .:Zápisy a třízení SB:.
Takže tady dávám zápis mých Affs abych věděla, která tu chodí a která ne... Protože v tom mám fakt bordel...! :D xD Tak se zapište!!

Přezdívka:
Blog:
Jak často budeš obíhat:
Co tady chceš zlepšit:

Zápis končí ! 14.7. !

New Affs nenabírám!


Akže...

6. července 2010 v 13:56 | Shannon |  .: Moje kecy :.
Takže, v minulým článku jsem dala 5. část mojí knihy (Tajemný Křišťál) a dočkáte se cca 9-10 kapitol! ;) ještě píšu jednu knížku, která je o postavičkách z mojeho zatím nej filmu, vy by jste měli vědět jaký to je. :D No sice tam jsou stejný postavy ale jiný příběh. ne že bych tu knížku chtěla opisovat nebo krást, to ne! :D ale prostě se mi to líbí a občas se mi o tom večer i zdá. :) njn, jsem do toho taky blázen! :P bude to v říjnu 13. v kinech takže doporučuji! ale jestli jste to ještě neviděli tak vám to bude na prd, protože nebudete vědět děj.. xD ale nemusíte na to jít! jestli chodíte do cinestaru v ostravě tak tam by to mělo být (13.10. 2010). :) no, podle toho jestli se vám budou líbit ukázky. na youtube už je mají ale ve francouštině. nemají to ještě přeložený. dala bych to taky a taky že dám.. :P klidně se koukněte ale zvuk si zapínat nemusíte. stejně by jste tomu nerozuměli. no, možná jo kdyby jste uměli francouzky! xD :DTajemný Křišťál - 5. část

6. července 2010 v 8:21 | Shannon |  ♥ Kniha ♥
,,Kde to jsme?" ,,Jsme nad lesem, kde jsi viděla umírat jednoho koně a jak tvou kamarádku odnášeli do nemocnice." Spadla mi slza, rukou jsem si přejela oči, ale pořád mě honil pláč.
,,Nezvládnu to vypustit z hlavy, nejde to, prostě to nejde!" ,,Když mě budeš chtít vidět stačí sem jít." ,,Ale já se tady nahoru nedostanu." ,,Myslím dolů do lesa, tam mě můžeš vidět každý večer." Když jsem si prohlédla zahradu už mi moc nebylo do breku. Když mě Křišťál vzal zpátky na zem, pohladila jsem ho po nose a pořádně jsem se přitiskla k jeho hladkému krku.
Když jsem odcházela dala jsem si ruce do kapes na bundě a utřela si slzy. Ten pláč byl jako každý jiný. Ty stejné věci, které mě při pláči potkávaly byly mokré rukávy a rudé oči.
Když jsem přišla domů skoro celá zmrzlá, svlíkla jsem si bundu a pověsila ji na topení. Mamka už spala, ale já jsem usnout nemohla. Šla jsem do obýváku a koukala jsem se na film o jednom koni a holce, která měla toho koně tak ráda jako já. To byl skoro stejný případ jako u mě. Skoro v půlce filmu jsem usla. Když se mamka ráno vzbudila, našla mě v obýváku na gauči přikrytou hrubou dekou a zakulenou do klubíčka.

3. kapitola

Hned když jsem se vzbudila, odhodila jsem ze sebe deku a pokládala nohy na zem.
Otřela jsem si oči a koukla jsem se na hodiny, bylo půl jedenácté. Vstala jsem a šla jsem si vyčistit zuby. V zrcadle jsem měla mlhu a rozmazaný obraz z té hrozné srážky. ,,Už zase? Mě se ty obrazy vybavují úplně všude!" Opřela jsem se o umyvadlo a koukla se na zem. Mezi tím… "Cink" Ozval se zvonek, běžela jsem ke dveřím. Otevřela jsem je a stála tam Sara. ,,Saro?" "Ahoj Sandro!" Usmála jsem se a spadla mi slza, rychle jsem objala Saru. Strašně moc mi chyběla, byla jsem ráda, že jsem ji viděla. ,,Holky jdu na nákup, tak tady nedělejte blbosti!" ,,Jasně mami, máme jít s tebou?" ,,Ne, já to zvládnu." Když mamka vyšla ze dveří a Sara vešla dovnitř sedly jsme si na mojí postel v pokoji povlečenou modrým povlečením.
Četly jsme si knihu a v tom mi zazvonil mobil. ,,Ano?" ,,Ahoj Sandro. Chtěla jsem se tě zeptat jakou barvu máš radši černou nebo bílou?" ,,No rozhodně bílou. A proč?" Dala jsem si ruku na koleno a koukla se na stěnu. ,,Jen tak chtěla jsem vědět jakou barvu, protože máš za týden narozeniny." ,,Aha, tak to jo. Tak děkuju, ahoj mami." Úplně jsem zapomněla, že mám narozeniny, pořád jsem totiž myslela na tu nehodu. ,,Kdo to byl?" ,,Mamka, chtěla vědět jakou mám ráda barvu." Zasmála jsem se a dala ruku na stěnu. Byla totiž bílá jako Křišťál. Měla jsem chuť sjet rukou po Křišťálovém hladkém krku a kouknout se mu do tmavých kaštanových očí. Když jsem si dočetla kapitolu povídala jsem si se Sarou o koních.
Po té době než přišla mamka jsme si povídaly. ,,Tak já už musím jít, uvidíme se zítra ve stáji. Ahoj Sandro." ,,Ahoj Saro, zase zítra."
Za celé to odpoledne jsem nedělala nic, jen si četla časopisy o koních a ležela v posteli.
Šla jsem se projít do vesnice, na pole, kolem lesa a k potoku.
Sedla jsem si na okraj a spustila nohy.
Začalo se stmívat a já jsem čekala až se objeví Křišťál. Bylo půl osmé večer, ale nikde nebyl, a volala mi mamka. ,,Sandro kde si?" ,,No, já, šla jsem se projít. Jsem u potoka nemusíš se o mě bát." ,,Dobře, a máš nějaké světlo?" ,,Jasně že jo." ,,Dobře, tak za chvíli se vrať." ,,Neboj mami, kdybych tu měla čekat do půlnoci stejně bych přišla." ,,Na koho čekat?" ,,Na K…" Zakoktala jsem, ale to slovo jsem neřekla. ,,Na nikoho, to byla metafora." ,,No tak jo, ahoj." ,,Ahoj mami." Seděla jsem tam ještě hodinu, ale nikde nikdo. ,,Tak nic, půjdu už domů, nechci aby mamka měla strach." Když jsem odcházela domů, slyšela jsem nějaké praskání a dunění, ale nic jsem neviděla.

Veterinář

5. července 2010 v 12:15 | Shannon |  .: Zážitky :.
Tak jsme dnes byly u veterináře a myslím, že ti, kteří mi nadávají, že kopíruju blogy by si tam taky měli zajít vyšetřit mozek!!

No ale už k tomu veterináři...
Dneska ráno jsem se nasnídala a mrkla jsem se na blogís. pak jsem zjistila, že musím k tomu veterináři ale šla se mnou mamka. :) víte, že dneska jsou svátky ne? tak jsme si mislely, že tam bude málo lidí a bylo jich tam docela dost. :D uplynula hodina a byli před námi dva pacienti... naproti nás seděly dvě paní a měly čtyři štěňátky bulteriérů, no byly sladké! :P Jedno uslo, že? začlo chrápat a znělo to jako mobil, který má vypnuté zvonění a jen vybruje... XD pak usly další dvě štěňata. jedno znělo jako tiskárna kterou máme doma druhé chrápalo jako kopírka. no já jsem nemohla. prostě jsem se popadala za břicho...! :D xD XD
No jo no.. :D smích mě přešel a už jsme byly na řadě. zjistily jsme, že naše kočka má zvýšenou teplotu a je vystresovaný a vyčerpaná, protože je dost mladá a musela zvládat kojit pět koťat. a to má teprve jeden rok, ne? :D No, dostala tabletky a už jsem u kompu a píšu tento článek. :) docela fajný začátek dne, až na to že ráno to vypadalo, že bude sněžit... :D

Nesnáším...................!!!!

4. července 2010 v 20:55 | Shannon |  .: Moje kecy :.
Tak hele...
V minulým článku jsem napsala, že jsem si změnila přezdívku na Sharron, ale te´d si ji přepisuju na Shannon, jestli vám to nebude vadit... Protože tady ňácí človíčci mi sprostě nadávali že jsem p... a ku... :( No já jsem z toho byla úplně na nervy, ale už jsem si ty anonymy blokovala a snad mi tu už ti týpci nepolezou! :) Já nevím co mají proti jménu Sharron... :( Vždyť to je normální jméno a moje kočka se jmenuje Shannon. Ale místo r tam je n... Tak si mě prosím přepište jestli vám to nebude vadit, protože tamti mají zřejmě ňáký problém a napište mi prosím do komentářů adresu kde se blokujou ňácí takoví jako tidle. jedno moje affs to taky dávalo na blog, napíšeš tam stížnost a jeho blog.. prosím napište!                                         Vaše Shannon (Teplokrevník♥Shaga) :*

Změna

4. července 2010 v 16:48 | Sharron |  .: Moje kecy :.
Jó, změna je život... :D :D

no, změnila jsem si přezdívku i dess.... dnes jsem se naučila spoustu věcí ohledně grafiky a klikaček. :) takže teď budou modernější věci ale stejně je nikdo ode mě nechce takže si je budu dělat sama... :P
a ta přezdívka je : ○-Sharron-○        :)