Duben 2010

Adoptuj si zvířátko... =)

30. dubna 2010 v 15:50 .: Adopce zvířátek :.
Chcete si adoptovat pixelku?? Co třeba hned teď a tady?? Dole najdeš nabídku zvířátek a do komentářů napiš, které si chceš osvojit! JSOU JEN TVOJE! Vyber si! Neváhej a osvoj si jej...

A prosím obrázky NEKOPÍROVAT pokud vám mazlíčka nepřidělím!!


Cats:

1) ↓ Adoptovaná
Sleeping Kitty On Monitor

2) ↓
Cat And Mouse Tail

3) ↓
Kitty

4) ↓
Kitty 2

5) ↓
Kitty 4

6) ↓
Kitty 5

Dogs:

1) ↓ Adoptovaný
Doggy Lick

2) ↓ Adoptovaný
Puppy

3) ↓ Adoptovaný
Puppy 2

Bird:

1) ↓
Birdie

2) ↓
Parrot

3) ↓
Crow


Do komentářů napiš:
Vyber jméno mazlíčka:
Typ mazlíčka:
Číslo mazlíčka:
Tvůj blog:
A your name:

Pokračování v adopci mazlíčků v příštích článcích. Můžeš očekávat brzy!
♥ Měj se a zase se stav! ♥

Kování kopyt

29. dubna 2010 v 16:25 .: Péče o koně :.
 1. Pokud je kůň okovaný, musí kovář nejprve sejmout starou podkovu. Pomocí odsekávacího nože a kladiva odštípne konce podkovíků, které drží podkovu na kopytě.
 2. Pak pomocí kleští vytáhne starou podkovu.
 3. Kopyto očistí a oštípe přerostlou rohovinu kopytními kleštěmi. Většinou je třeba rohovinu odstranit spíš z míst okolo prstu než ze zadní části kopyta.
 4. Kopytním nožem pak zarovná střelku kopyta a chodidlo.
 5. Rašplí zarovná povrch chodidla, který nese váhu. Musí být úplně hladký.
 6. Mezitím dá do výhně rozžhavit podkovu. Může použít i starou podkovu, kterou právě sundal. Na kovadlině pak pomocí kleští a kladiva vyková rozžhavenou podkovu do vyžadovaného tvaru.
 7. Uchopí podkovu do kleští a přiloží ji kobni na kopyto. Pokud podkova nemá ten správný tvar, znovu ji vytvaruje na kovadlině.
 8. Jakmile podkova správně sedí, zchladí ji v kbelíku se studenou vodou.
 9. Pak přiloží podkovu na kopyto a zatluče podkováky. Obvykle používá osm podkováků, ale někdy si i vystačí se šesti.
 10. Hroty podkováků pak pomocí kladiva ohnu do tvaru háčků a rozklepu je do nýtů.
 11. Nakonec položí kopyto do trojnožky, rašplí obrousí vyčnívající podkováky a okraje kopyta dokonale uhladí
kování (nekopčit!)

↓ Kopíruj pouze se zdrojem! ↓


Ve škole.....

28. dubna 2010 v 16:05 .: Zážitky :.
Dneska jste měli být u nás ve škole!!! =D zas tam něco lítalo jako každý den... xD A dneska to byly ředkvičky ae ne ty naše ze skleníku. =) xD To ne! Pár jich vyletělo oknem.... jiné skončily v koši a poslední rozmajznuté na tabuli nebo na stěně.................. hm.......... xD xD xD Když se mi podaří sehnat fotky tak je tu dám ae pochybuju.......... a to silně! =) Mám tady fotky z výstavy koček tak budou dole. ;) ↓↓

čičina
čičina
čičina

Nové videjko, tentokrát o koních! ;)

27. dubna 2010 v 19:18 .: Videa a hudba :.
Tak mám pro vás new videjko vytvořené mnou! =) - 27.4. 2010 odpoledne... =) najdete ho dole ↓↓↓↓↓↓↓↓ ;)


Photoshooty 43

26. dubna 2010 v 19:57 .: Photoshooty :.

Kopírovat pouze se zdrojem!


Zážitky...

25. dubna 2010 v 20:14 .: Zážitky :.
Výstava koček:
No, byla jsem včera s taťkou na výstavě koček... Ale nemám fotky protože se nám mezitím vybil foťák =D tak jsme to fotili na mobil. Taťka si to snad stáhne a pošle mi ňáké fotky přes mail ale pochybuju... =D byly tam fakt nádherné čičiny o velikosti rysa a chlupaté jak Yety... To bylo první co mě napadlo. =D xD Perské, Barmské, Siamské... atd. prostě tam byla čísla až do 278-290 přesně nevím číslo ae bylo jich tam vážně dost. měli tam i koťata od šlechtených koček a byla vážně roztomilá k spapání. ;) ae to bych si nemohla dovolit. Kdyby někdo měl zájem o kotě tak můžete napsat nám. naše kočka by měla mít každým dnem kolem 4ř koťat a my nevíme komu je dám. zatím je ještě nemá ae až budou tam vyfotím a napíšu článek + fotečky. ;) ;) pak kdyžtak dám telefonní číslo a můžete zavolat jesli budete mít zájem.

Sázení ve skleníku:
S mamkou jsme sázely papriky, jarčátka, sherry jarčátka a ředkvičky.
Mimochodem - (Kočka na průzkumu) objevila se ve dveřích černá dlouhá leskla ale i pochyblivá........... ANTÉNKA!! Vážně hrůza! a potom se objevila jedna půlka zadečku....... njn, kočka......... ta vleza všude. Pes naštěstí ne, ten ale kupodivu skočil na strom, protože honil kota. xD pak Bonne nemohla bobek slézt a zůstala tam do té doby než jsem začala na ni volat a než jsem přišla na zahradu a pusou otevřenou jako hroch.
Jsem se nestačila divit, ale zpátky do skleníku. =D Vzaly jsme si do ruky sáček se zrníčkama od ředkviček, mamka zatáhla za rožek pytlíčku a všechna zrníčka se jí rozsypala na hlínu =)......... TO JE PROSTĚ MAMKA!! =D xD xD no to jsme museli sbírat alespoň 5 minut a víc. já jsem mezitím fotila ten blázinec. Po uklizení jsme se rozhodly, že zasadíme jarčátka. =) máme sherry, červené a žluté. Pak jsme sadily papriky. taky máme žluté a červené. při sázení rajčat jsem říkala, že bych ocenila kdyby jsme měli všechny druhy rajčat =D řekla jsem si "no jo, červené a žluté rajčata máme ae chybí nám zelené." a to jsou rajčata přece vždy na začátku vzrůstu. jen jsem zaftipkovala a mamka se začala chechtak, že se málem ten skleník zbořil. xD ale řekla mi že každé rajče je ze začátku zelené. jako bych to nevěděla.......... =) po sázení se ještě budeme rozhodivat kam zasadíme hrášek. =d celá bych se oblízala. s mobilem po zahradě jsem chodila si fotit stromy při západu slunce a byla to úplná nádhera. taky se pokusím stáhnout. =)

U koní:
Konečně u koníků! Tady není co popisovat. sice možná jen koně ae byl to úžasně úžasný den! ten nejhezčí v tomto měsíc!! Jedna paní, která učí na bílovecké 1 (Marcela Hájková) má koně a poníka... =) kůň je křížený s Arabem, Berberem a Daleským ponym. je vážně krásný, a poník je hnědobílý shetland. =) fotky dole ↓

 

Tajemný Křišťál - 2. část

24. dubna 2010 v 12:48 | Teplokrevník♥Shaga |  ♥ Kniha ♥
Tajemný Křišťál


Sara se udiveně otočila a přímo ze zatáčky na nás svítily reflektory od auta. Křišťál se splašil, ale Sara se ho pevně chytla kolem krku a za žádnou cenu se ho nechtěla pustit. ,,Aaa!!" Zakřičela Sara a nohu měla pod náklaďákem. Upřeně jsem zírala až se mi uronila slza, která mi spadla na klín. Ale měla jsem šanci zachránit Křišťála. Co nejrychleji to šlo tak jsem za ním běžela, věděla jsem, že nesmím běhat jezdit rychle, ale ta šance tam byla. Konečně jsem dohonila Křišťála a pevně ho chytla za otěž, tahala jsem ho pryč z cesty, ale nešlo to. ,,Křišťále pojď!" Náklaďák byl ode mně jeden metr a pořád jsem křičela ať jsem Křišťál z cesty, řidič troubil, ale nepomohlo to. Neměla jsem šanci, musela jsem Křišťála pustit a uhnout, Beautiful se začala vzpínat, ale udržela jsem se na ni. ,,Křišťále!!!!!!!!!!!!!!" Náklaďák dostal smyk a kůň ležel na zemi zbarvený do rudé barvy. Nemohla jsem tomu uvěřit, musela jsem se kouknout jinam a pak jsem si vzpomněla na Saru, hned jsem volala záchranáře a běžela jsem k ní. Byla v pořádku, ale měla zlomenou nohu. Bylo mi jich opravdu líto, hlavně Křišťála, zemřel bezdůvodně a pomalu. Musela jsem se rozbrečet, nedalo se to vydržet, slezla jsem ze sedla, opřela se o strom a přiložila teplé dlaně na tváře. Po chvíli jsem nasedla zpátky do sedla a běžela pryč. Celou cestu domů jsem probrečela a když jsem dorazila domů proběhla jsem kolem mamky a běžela po schodech nahoru do pokoje. Lehla jsem si na postel a hlavu zabořila do polštáře. Najednou jsem slyšela otvírání dveří a vyšla máma. ,,Co se stalo Sandro?" ,,Ale nic…" nedokázala jsem ji to říct, ale stejně jsem to musela říct. ,,Náklaďák přejel Saře nohu a zabil Křišťála." ,,To je mi opravdu líto Sandro, ale to se spraví." ,,Nespraví, nikdy ho už neuvidím.!!" Odtrhla jsem se od polštáře a přitiskla se k mámě. ,,Zítra tě to přejde a teď pojď spát." Mamka mi dala pusu na čelo a pohladila mě po hlavě. ,,Tak dobře, dobrou mami." V jednu hodinu ráno jsem se vzbudila a už jsem nemohla usnout. Oblíkla jsem se a vyběhla z domu ven. Šla jsem se projít do lesa, kde se stala ta nehoda, hrozně foukalo a mrzlo. ,,Co to bylo!!???" Vykulila jsem oči a běžela jsem dál, jakoby se něco třpytilo, koukla jsem se za roh , ale nic tam nebylo. ,,Halo? Je tu někdo??" ,,Já." ,,Kdo já?? A kde jsi?" ,,Za tebou." Otočila jsem se a viděla jsem bílého jednorožce. ,,Co jsi zač?" ,,Jsem duch jednoho koně, kterému jsi důvěřovala." ,,A jak to, že máš roh? A proč tak záříš?"

Prosím o hlasy

22. dubna 2010 v 14:54 .: Moje kecy :.
Moc prosím lidi, kteří přišli na můj blog, aby hlasovali → tady . na této stránce je nabídka na notebook, který můžu vyhrát já a interaktivní tabuli, kterou může vyhrát naše škola. Když dole kliknete na hlasovat objeví se vám tam oranžový čtvereček a v něm je otazník. vedlě je bílé okénko kde napíšete libovolné číslo. Pod tím najdete oranžový čtvereček se zavináčem. Tam napíšete svůj mail. opíšete text, který najdete dole a nad textem zaškrtnete pravidla. a potom vám to přijde na mail. tam si novou zprávu otevřete a kliknete na odkaz "ZDE" tak hlasuje na naší školu. a podle toho kolik máte mailů tak tolikrát můžete hlasovat. moc vás prosím o hlásky a předem "DĚKUJI!!" =)

Škola... xD

21. dubna 2010 v 14:41 .: Zážitky :.
Tak jo... tento zážitek se stal v pondělí 19.4. 2010 kdy nám ve třídě lítal pomeranč. Každý týden do školy dostáváme ovoce, což znamená jablka, pomeranče, hrušky atd....... no a v pondělí došly pomeranče. spolužák byl opřený o zeď a druhý spolužák stál na druhé straně třídy. vzal si svůj pomeranč a hodil ho po spolužákoví který stál naproti něj. ae ten jentaktak uhnul a byl na zdi velký tmavý flek. mno........ ten pomeranč zvedl ze země a hodil ho zpět. ...........Pomeranč vyletěl z okna.............. =D xD xD xD mno jo no...... =D xD a dnes tu lítalo jablko. stejný případ ae nevyletělo to z okna ae spolužákovy za tričko a pak do aktovky........ holky se mohly smíchy zabít..... a já taty.................. =D xD

New na tomto blogu

20. dubna 2010 v 15:53 .: Moje kecy :.
Tak tady v tomto článku bude napsáno něco new. je to poprvé co to píšu takže to tu moc často dávat nebudu.

New:
nové SBé blog → tady
chystám new: dess
a novou rubryku: Návody

jinak příští článek bude co jsem zažila ve škole...... =D

Včera v zoo Ostravě

18. dubna 2010 v 9:20 .: Zážitky :.
Promiňtě, že včera nebyl new článek po knize ae byla jsem celý den s mamkou v zoo a prošly jsme to tam skoro celý. =) Fotky má teta na foťáku takže až nám je pošle tak je dám do tohoto článku a ten najdete v rubryce ostatní a pak kliknete na zážitky a najdete si tam tento článek. Měli tam i poníky jako skoro v každé zoo ae neměli je vypuštěné ve výběho. Něco tam ještě stavěli. Byly jsme i v malé botanické zahrádce a cestou zpátky jsme šly lesem. Normálně jsme si se sestřenkou koupily nachos a házely jsme je po drobinkách kaprům.... =D xD se vsedím, že dneska bude místo vody láva. =D Dál tam byl rys kanadský, který silně připomínal válejícího se psa na gauči. =D Pak tam byl tygr, který řval ak nevím co ae i ten páv ho přeřval.... xD Na začátku byli plameňáci všichni stáli ve vodě, bylo úplné ticho. najednou vydal hlásek jen jeden a pak začli všichni! =D xD to jsme se tam nařehtali jak koně... Pak tam klečeli jakoby na koleních ae nohy měli nahnuté dopředu a hlavu měli skroucenou na hřbetě. -Jeden co pal stál na jedné noze a hlavou se opíral o zem...  Mno, mohla bych vám to vyprávět tak dlouho. =D bylo tam tolik zvířet, že když jsme si kupovali cukrovou vatu, na stánku seděl páv a těsně nám přeletěl hlavu... =D mamku málem trefilo.

Tajemný Křišťál - 1. část

16. dubna 2010 v 13:08 | Teplokrevník♥Shaga |  ♥ Kniha ♥
Tajemný Křišťál


1. kapitola

Hned z rána, po východu slunce se hlasitě rozléhalo koňské řehtání a dusot koňských kopyt. Já vyběhla z pokoje ke snídani a pak jsem se hned hnala do stáje… Dnes byl můj velký den závodů a já se moc těšila, hned když jsem přišla do stáje uháněla jsem k Faraónovu boxu, abych ho vyhřebelcovala, po té jsem ho osedlala a přivedla na závodní dráhu kde čekal můj kamarád Max se svojí kobylkou Kometou. ,,Ahoj Maxi." ,,Čau Sandro." ,,Už jsem připravená na závod tak doufám, že tentokrát neskončím předposlední." Podrbala jsem se na hlavě a zasmála se. ,,Snad ne, jsi zkušená jezdkyně." Max se na mě podíval a usmál se. Já nasedla na Faraona a došla s ním ke startovnímu boxu. Vedle mně stál Max s Kometou a čekali jsme na start. "PRÁSK" Ozval se výstřel a všichni vystartovali, já se zařadila na šestou pozici a pořád jsem čerpala síly na poslední kolo. Po pěti minutách jsem se zařadila na čtvrté místo, ale z ničeho nic z pod kopyt jiného koně vylítne kousek hlíny ze země přímo do Faraonova oka . Kůň začal zpomalovat a házet hlavou jako rozzuřený býk. Za malý okamžik se začne vzpínat a kopat a já vyletím z koňského hřbetu a dopadnu přímo na záda. Máma, táta i záchranáři ke mně běželi, aby mi pomohli vstát, Faraona odchytli ve třetí zatáčce a mě mezi tím odnášeli do auta v bezvědomí. V nemocnici jsem se probudila s ohromnou bolestí v zádech a otřesem mozku, měla jsem hlavu jako střep a nemohla jsem se skoro hýbat. Když už jsem byla v lepší formě navštívila jsem Faraona a ostatní koně ve stáji. Vzala jsem si lopatu a kolečko a šla jsem vyčistit Lerryho box a mezi tím přišla moje kamarádka Sara s Křišťálem. ,,Ahoj Sandro, co tady děláš? Myslela jsem, že jsi v nemocnici." ,,Pustili mě dřív, jsem ráda, že už můžu zase jezdit, ale nemůžu závodit." Koukla jsem se smutně na zem a svěsila hlavu. ,,A co se tak projet?" ,,Dobrý nápad, ale opatrně." Osedlala jsem si Beautiful a hned jsme vyrazily projet se do lesa. V páté zatáčce od stáje jsme slyšely auto, ale neviděly jsme ho, mráz mi běhal po zádech a měla jsem sto chutí se vrátit. ,,Hele, nepůjdeme už raději zpátky?" ,,Čeho se sakra bojíš??"


Zklamaní........ ='(

15. dubna 2010 v 17:24 .: Moje kecy :.
Promiňte za tento článek, ae jsem vážně smutná a zklamaná. Kdyby jste se ptali jak to by bylo dlouhé povídání. =( už mám skoro mokrou klávesnici a nejde to přestat. Tak mo jsem se těšila, že uvidím Holki jako live na óčku a to mě zklamalo, strašně moc. Běžela jsem do kuchyně s plnou radostí a když jsem zapla televizi na program óčko, tak mi to hlásilo, že není signál. to mě tak naštvalo a tak jsem do té televize bušila. pořát ji vypínila a zapínala až mi došla trpělivost. udělala bych všechno abych viděla Holki!! Byla jsem tak nedočkavá....................... šla jsem do obýváku a pustila jsem si televizi. na hudební program a potom na óčko. jenomže když sem to zapla tak mi to samozřejmě ukázalo ho**o........ černá obrazovka............ prostě nic!!! NIC!!!!!!!!! ='( ='(

slza


Plánuji zrušení pozastavení... =)

14. dubna 2010 v 11:39 .: Moje kecy :.
Tak už plánuju, že zruším pozastavení blogu a přidám tady rubriku "Příběh" kde budou kapitoly z mé knížky kterou píšu cca 7-8 měsíců a moc mě to baví. =) byla bych ráda kdyby ste si ji četli a psali k ní příspěvky. =) tak snat příští článek bude "Tajemný Křišťál". =) ;) (konečné rozhodnutí... pozastavení zrušeno.)

Pořát pozastaveno... =(

11. dubna 2010 v 14:23 .: Moje kecy :.
Je pořát pozastaveno... =( momentálně jsem našla web od skupiny "Holki" a chtěla bych i klikačku s jejich názvem. byla bych ráda kdyby si někdo přečetl tenhle článek a udělal mi z tohoto
obrázku ↓holki.eu
klikačku na stránku "holki.eu" bez těch uvozověk. byli by ste tak hodní a poslali mi přímý klikací obrázek na mail terrymarkova@seznam.cz děkuji =) kdykoli oplatím, stačí napsat.

Dočasně pozastaveno... Moc se omlouvám

8. dubna 2010 v 18:09 .: Moje kecy :.
No tak chtěla bych vám říct, že pozastavuji. sice newm jak dlouho ae na dobro určo ae blog neruším, jen bych byla ráda kdyby si mě Sbénka nesmazala. =) byla bych vážně, opravdu moc ráda a vděčná. občas se tu v týdnu stavím ae nebudu vám moc odpovídat... =( Moc vás prosím...... víte jak... ti závisláci tak mamka se bojí, že se jím taky stanu. tak bych ji chtěla říct, že bych i ňákou tu dobu vydržela byz pc. =) tak se stračně moc omlouvám. a vduhu vás obíhám každý den. ještě upozorňuji, že se tu občas stavím ae nebudu tu dlouho. Moc prosím, nemažte si mě............. =x A pořát prosím o hlásky! plsík...... =) Hlásky postrádám → Tady a → tady děkuji... Teplokrevník♥Shaga s Bonne a na druhém selenina. =) plosím moc! =)

Potřebuji hlásky!

7. dubna 2010 v 9:39 .: Moje kecy :.
Moc potřebuji vaše hlásky! píšu to za školy takže tu nic moc nebude protože mi za chvíli končí hodina. tak vás moc prossssííííííím!!! →→→ !TADY! ←←← kdykoliv oplatím! sem tam jako Selenina..

Výlet nahoru... =D

4. dubna 2010 v 8:55 .: Zážitky :.
No tak jsem včera byli kouknout  do centra a pak jsme šli nahoru... a tím nahoru myslím "Ostravská Radnice". Tyjo to vám povím, že to bylo vysoko. =) Taky bych vám doporučovala se tam juknout, je to prostě bomba! =) Ae v jeden moment sem myslela na to, kdyby se ta věž zřítila.... =( to bych teda nechtěla. =D Photky má mamka na mobilu ae jen tři. na dvou je brácha s jeho holkou a na třetí jsem tam s nima. =) a ještě tu mám ten obrázek co jsem vám slibovala. =) tak je dole. A společně s diplomkem pro Horsika.


Diplomek pro Horsik


Moc vás prosím o hlásky!

2. dubna 2010 v 11:58 .: Moje kecy :.
Moc prosím Sbénka o hlásky i návštěvníky mého blogu! Opravdu prosím. S mým pejskem jsem se dostala do finále a moc bych byla ráda kdyby ste mi hlásli. hlásek kdykoliv oplatím stačí si říct! ;)
Odkazy kde bych potřebovala vaše hlásky:Tady plsík.... ← (Teplokrevník♥Shaga s Bonne)